Spelplatser och datum

Turnéplan Pannkakstårtan våren 2018

lördag 10 feb kl 13.00 Kristianstad Kulturkvarteret
söndag 11 feb kl 13.00 Halmstad Kulturhuset Folkparken
måndag 12 feb kl 18.00 Varberg Nöjeshallen
tisdag 13 feb kl 18.00 Stenungsund Stenungesalen Fregatten
onsdag 14 feb kl 18.00 Uddevalla Östraboteatern
torsdag 15 feb kl 18.00 Åmål Karlbergteatern
fredag 16 feb kl 18.00 Strömstad Strömstad Gymnasium, aulan
lördag 17 feb kl 13.00 Lerum Dergårdsteatern
söndag 18 feb kl 13.00 Borås Åhaga

fredag 23 feb kl 18.00 Oskarshamn Forum
lördag 24 feb kl 13.00 Karlskrona Konserthusteatern
söndag 25 feb kl 13.00 Växjö Teatern
måndag 26 feb kl 18.00 Karlshamn Stadsteatern
tisdag 27 feb kl 18.00 Sölvesborg Bokelundsskolans aula
onsdag 28 feb kl 18.00 Hässleholm Kulturhuset Röd salong
torsdag 1 mars kl 18.00 Ystad Surbrunnsparken
fredag 2 mars kl 18.00 Trelleborg Parken
lördag 3 mars kl 13.00 Lund Stadsteatern
söndag 4 mars kl 13.00 Kalmar KalmarSalen

fredag 9 mars kl 18.00 Västervik Stadsteatern Bryggaren
lördag 10 mars kl 15.00 Norrköping Louis de Geer Flygeln
söndag 11 mars kl 13.00 Linköping Konsert & Kongress
måndag 12 mars kl 18.00 Nyköping Culturum
tisdag 13 mars kl 18.00 Katrineholm Tallåsaulan
onsdag 14 mars kl 18.00 Södertälje Estrad
torsdag 15 mars kl 18.00 Eskilstuna Teatern
fredag 16 mars kl 18.00 Enköping Joar Blå
lördag 17 mars kl 13.00 Askersund Sjöängen, Stora Salen
söndag 18 mars kl 13.00 Skövde Stadsteatern

fredag 23 mars kl 18.00 Motala Konserthuset
lördag 24 mars kl 13.00 Värnamo Gummifabriken
söndag 25 mars kl 13.00 Jönköping Konserthuset
måndag 26 mars kl 18.00 Gislaved Lundåkerskolans aula
tisdag 27 mars kl 18.00 Ljungby Grand
onsdag 28 mars kl 18.00 Vetlanda Whitalasalen

fredag 6 april kl 18.00 Eksjö Fritidsgården Ing 2
lördag 7 april kl 11.00 Vara Konserthuset
söndag 8 april kl 13.00 Karlstad Scalateatern
måndag 9 april kl 18.00 Arvika Parkhallen
tisdag 10 april kl 18.00 Kristinehamn Christinateatern
onsdag 11 april kl 18.00 Ludvika Folkets Hus Aveny-teatern
torsdag 12 april kl 18.00 Borlänge Cozmoz
fredag 13 april kl 18.00 Mora Moraparken
lördag 14 april kl 13.00 Falun Kulturhuset tio14
söndag 15 april kl 13.00 Avesta Teatern

torsdag 26 april kl 18.00 Kiruna Folkets Hus, Nåjdens sal
fredag 27 april kl 18.00 Skellefteå Anderstorpskolans aula
lördag 28 april kl 13.00 Piteå Acusticum
söndag 29 april kl 14.00 Luleå Kulturens Hus
måndag 30 april kl 18.00 Umeå Väven
tisdag 1 maj kl 13.00 Örnsköldsvik Folkan Teatern
onsdag 2 maj kl 18.00 Härnösand Teatern
torsdag 3 maj kl 18.00 Sundsvall Tonhallen
fredag 4 maj kl 18.00 Söderhamn Teatern
lördag 5 maj kl 13.00 Gävle CentralTeatern Folkets Hus
söndag 6 maj kl 13.00 Örebro Conventum Kongress